Loading...

Tenis 10 de nota 10

16-04-2014
La Tenis Club Elite

Tenis Club Elite a gazduit sambata primul turneu Tenis10. Desi vremea a fost foarte capricioasa, micii temerari au venit sa-si incerce fortele la unul din primele turnee in aer liber. Gazdele au depus toate eforturile pentru ca dupa ploile cazute terenurile noi de la clubul din Pantelimon sa fie bune de joc pentru concurs.

La nivelul rosu, Catalin Haisu a ajuns pentru prima oara intr-o finala unde l-a intalnit pe David Daraban, cel din urma trecandu-si inca un titlul in palmares. Nicole Cristiana Zanfir a avut un weekend de finalista la portocaliu, atat sambata la Cupa Elite cat si duminica la Cupa Tracia reusind sa joace primele finale la noul ei nivel. Din pacate le-a pierdut pe amandoua, la Cupa Elite fiind invinsa de experimentatul David Damian cu 10-6. Finala de la verde a fost jucata de 2 “veterani” ai turneelor Tenis 10 Dragos Bucurescu si Tudor Narcis Popovici. Meciul pentru medalia de aur a fost foarte disputat Dragos dodevindu-se pe final mai stapan pe sine si castigand cu 14 la 12. Astfel, primul titlu la nivelul verde pentru Tudor mai intarzie putin, dar cu siguranta va veni.

In galeria foto a turneului ii puteti vedea la lucru pe toti participantii de la acest turneu.